#48 Ezernieku karsta kritenes un citi dabas dižie sīkumi      

Ceļa malā vairākus gadsimtus stāv Čerņauska ozols, kurš nosaukts tuvāko māju vārdā. Lielais koks ar savu rāmo mieru un diženumu rada klātbūtnes un drošības sajūtu. Sekojot tradīcijai, kura zināma ikvienam jau no mazotnes, ar apskāvieniem nomēram dižkoka apkārtmēru. Ārā ir lietains un vēss, bet koka miza ir maiga un silta, un nemaz negribas koku laist vaļā. Izklausās nedaudz smieklīgi, tomēr tie, kas ir apmīļojuši kokus, sapratīs.

Pārgājieni dabā man vienmēr saistās ar tādu meža ceļu vai nomaļu taciņu meklējumiem, kuros būtu vismazākā iespēja satikt cilvēkus, tāpēc, plānojot maršrutu, vienmēr salīdzinu vairākas digitālās kartes, un katra no tām mums ir sagādājusi gan patīkamus pārsteigumus, gan iespēju negaidītam piedzīvojumam.

Visinteresantākie ir celiņi, kas kartē apraujas meža vidū – tu ej un domā, kas sekos tālāk? Neiezīmēts ceļa turpinājums vai slīkšņa, no kuras iznāksim piebristiem zābakiem? Biežāk tomēr atrodam vismaz aizaugušu taciņu, bet gadās, ka ceļš apraujas un mēs ilgi brienam pa džungļiem vai bebru nopludinātu mežu. To es saucu par piedzīvojumu dabā.

Vēl, plānojot maršrutus, prātā iztēlojos, kā varētu izskatīties, smaržot un skanēt vietas, kurām dosimies cauri. Tieši šī neizmērāmā atšķirība starp manu iztēli un pieredzēto realitāti rada visspilgtākās emocijas. Dabā ir iespēja sajust savu ķermeni. Ik mirkli es jūtu, redzu un saožu dabu. Jūtu salu un svelmi, lietus lāses un sviedru smaku. Jūtu tulznas starp kāju pirkstiem un jūtu mugursomas smagumu plecos. Es jūtu īstas slāpes, izsalkumu un patīkamu nogurumu. Tikai dabā var izbaudīt sasmērēto sviestmaižu un ūdens patieso, neatkārtojamo garšu.

Aiz Čerņausku ozola samanām kartē neatzīmētu celiņu, kurš pazūd mežā un iet aptuveni mums vajadzīgajā virzienā. Pēc īsas šaubīšanās dodamies cauri skaistam mežam un nonākam taisni pie Ezernieku karsta kritenēm. Par karsta procesiem dabā esam rakstījuši arī stāstā par Skaistkalnes kritenēm. Te karsta procesi ir radījuši trīs lielus ezerus, no kuriem Linezers izpelnījies vislielāko slavu, jo tajā esošais ūdens ik pa laikam nozūd pazemē.

About Author

client-photo-1
Edgars Ražinskis
Astoņos gadus darbojies tūrisma ekipējuma un tūrisma pakalpojumu jomā, kamēr ienākusi doma pieredzi, zināšanas un kaislību realizēt savā uzņēmumā. Velo tūrisms ir Edgara kaislība, ar to ir izbraukāta Latvija un pat pabūts tālajā Ruandā. Piedalījies vairākās ekspedīcijās ar 4x4 gan Krievijas Ziemeļos, gan tālajā Altajā. Stažējies Gruzijā, kur vedis tūristu grupas Kaukāza kalnos un raftinga tūrēs pa straujajām kalnu upēm.

Comments

Leave a Reply

four − one =